Skocz do:
Ośrodek  / 

Działalność zewnętrzna

Działalność zewnętrzna „Jeśli czynisz coś ze swojej duszy,
czujesz rzekę wzruszenia i radość.”

Rumi

Sesje wyjazdowe (Kraków, Gryżyna, Łódź)

 

Sesje medytacyjne poza Ośrodkiem w Lubiniu od lat organizowane są  w różnych miejscach w Polsce. W ośrodku medytacyjno-wypoczynkowym „Anapausis” w Gryżynie organizowane są regularne odosobnienia dla wszystkich chętnych. Raz lub dwa razy w roku odbywają się sesje w Krakowie lub jego okolicach, adresowane  głównie do grup krakowskich związanych z Ośrodkiem Medytacji w Lubiniu. Podobnie dla grup łódzkich organizowane są sesje w okolicach Łodzi.

 

Warsztaty i jednodniowe spotkania medytacyjne (Łódź, Olsztyn, Lubiń)

 

Ośrodek prowadzi także warsztaty i jednodniowe spotkania medytacyjne, które regularnie odbywają się w Łodzi i Olsztynie. Mają one zazwyczaj charakter otwarty i są połączone z wykładami o tematyce medytacyjnej.  O spotkaniach tych informujemy na bieżąco na stronie internetowej. W Lubiniu prowadzone są także warsztaty dla rodziców i nauczycieli związanych z przedszkolem „Tratwa” w Gostyniu, z którym Ośrodek od kilku lat współpracuje w projekcie medytacji dla dzieci.

 

Wykłady, konferencje

 

Nauczyciele (o. Maksymilian i Dariusz Hybel) podejmują szereg wykładów i konferencji na terenie całego kraju. Stale współpracują z Dominikańską Szkołą Wiary w Gdańsku, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu i Szczecinie. O. Maksymilian regularnie od kilku lat prowadzi rekolekcje medytacyjne dla braci dominikanów na Służewie oraz otwarte rekolekcje medytacyjne w Wielkim Poście w kościele Wspólnot Jerozolimskich w Warszawie.

 

Artykuły, projekty książkowe

 

Nauczyciele zakończyli  projekt książkowy, wywiad post mortem z o. Janem Berezą „ Słuchaj medytacja jest…”, stanowiący kompendium nauczania medytacji oraz dialogu międzyreligijnego na płaszczyźnie monastycznej.

W planach na najbliższą przyszłość jest podjęcie pracy nad kolejną książką o praktyce medytacji: „Reguły praktyki”,  oraz systematyczne opracowanie nauczania lubińskiego, które zawarte zostanie w cyklu publikacji „Droga miłującej Obecności”.

W lutym 2017   ukazała się  książka o. Maksymiliana Nawary OSB „Oddychać imieniem”. Książka jest owocem konferencji wygłoszonych przez autora podczas sesji medytacyjnych w Lubiniu i w Bronowicach w latach 2007-2011.

Nauczyciele stale współpracują z pismem „Charaktery – Medytacja” oraz piszą regularnie artykuły do różnych czasopism, których zapowiedź można każdorazowo znaleźć na naszej stronie.

Secured By miniOrange