Skocz do:
Ośrodek  / 

Działalność wewnętrzna

Działalność wewnętrzna Zasadnicza nasza posługa jest ściśle związana z działalnością wewnątrz samego Ośrodka Medytacji Chrześcijańskiej. W ramach tej działalności podejmowane są następujące inicjatywy:

Sesje otwarte

Stanowią one najstarszy wymiar działalności. Organizowane są od początku istnienia Ośrodka. Tradycyjnie odbywają się raz w miesiącu, zazwyczaj w trzeci weekend i adresowane są do wszystkich pragnących przeżyć kilka dni intensywnej praktyki medytacyjnej. Sesje otwarte zawsze zaczynają się ogólnym wprowadzeniem teologicznym i praktycznym w medytację. Nie są one tematyczne oraz w swojej strukturze są niezmienne, co powoduje że stanowią okazję do wspólnej modlitwy zarówno dla tych, którzy z Ośrodkiem związani są od dawna jak i dla tych, którzy przyjeżdżają do niego po raz pierwszy. Podobnie jak sama praktyka medytacyjna, nie są podzielone na żadne stopnie ani poziomy.

 

Sesje dłuższe

Przynajmniej dwa razy do roku organizowane są w Ośrodku sesje dłuższe. Jedna w okresie wakacyjnym, druga noworoczna. Sesje te adresowane są dla osób związanych Ośrodkiem od pewnego czasu. Nie wypływa to z zaawansowania na drodze medytacji, lecz z racji wcześniejszego poznania samej praktyki oraz struktury sesji. Jest to konieczne ze względu na fakt, że dłuższe sesje mogą okazać się bardziej wymagające.

 

Sesje dla grup afiliowanych do ośrodka

Grupy stanowiące Lubińską Wspólnotę Grup Medytacji Chrześcijańskiej zrodziły się ze wspólnej praktyki w Ośrodku. Ośrodek stanowi dla nich duchowy dom oraz miejsce formacji. Ważne jest więc, aby przynajmniej raz w roku każda z grup miała okazję przyjechania do Ośrodka. Sesje adresowane dla grup stanowią okazję do osobistego spotkania z nauczycielem oraz do podejmowania zagadnień, problemów, pytań dotyczących funkcjonaowania grupy. W trakcie takich sesji jest zazwyczaj więcej przestrzeni na zadawanie pytań i rozmowę z prowadzącym, z jednoczesnym uszanowaniem tradycyjnego przebiegu spotkania.

 

Sesje indywidualne

Osoby, które podążają drogą modlitwy wewnętrznej i mają pragnienie spędzenia intensywniejszego, dłuższego czasu na tej praktyce, mogą odbyć w klasztorze sesję indywidualną. Na sesję trzeba kończenie umówić się osobiście z o. Maksymilianem i razem z nim ustalić zakres czasowy oraz plan sesji. Osoby, które biorą udział w tej sesji włączają się w stały plan dnia mnichów, mają dodatkowe dłuższe medytacje oraz są w stałym, codziennym kontakcie z prowadzącym o. Maksymilianem.

 

 

Secured By miniOrange