Skocz do:
Aktualności /

NOWY GRAFIK SESJI MEDYTACYJNYCH NA 2024 ROK

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z najnowszym grafikiem sesji medytacyjnych na rok 2024, organizowanych w Ośrodku Medytacji Chrześcijańskiej w Lubiniu oraz poza Ośrodkiem.

Sesje medytacyjne w 2024 roku, podobnie jak w latach poprzednich, poprowadzą nauczyciele Ośrodka: o. Maksymilian Nawara OSB oraz Dariusz Hybel. Po raz pierwszy sesje otwarte dla wszystkich odbędą się także poza klasztorem w Lubiniu.

Grafik ze szczegółami dotyczącymi sesji medytacyjnych dostępny jest w zakładce Zapisy na naszej stronie. Serdecznie zapraszamy!

Poniżej publikujemy list naszych nauczycieli: o.Maksymiliana Nawary OSB i Dariusza Hybla, skierowany do wszystkich lubińskich Przyjaciół.

Drodzy lubińscy Przyjaciele,

We wrześniu 2023 roku minęła 35 rocznica istnienia Ośrodka Medytacji Chrześcijańskiej w Klasztorze Benedyktynów w Lubiniu. To w tym miejscu odbywały się głównie nasze sesje medytacyjne. Przez ten czas wzięło w nich udział kilka tysięcy uczestników.

Od wielu lat odosobnienia medytacyjne w duchu lubińskim odbywały się również w innych miejscach Polski. To nas zainspirowało, po konsultacjach z osobami bardziej zaangażowanymi w funkcjonowanie Ośrodka, do wprowadzenia w 2024 roku pewnych zmian, jeśli chodzi o organizację spotkań medytacyjnych.

Oprócz 4 sesji medytacyjnych w Lubiniu, postanowiliśmy zorganizować 4 spotkania, otwarte dla wszystkich, w innych miejscach Polski oraz jedno w benedyktyńskim klasztorze na Słowacji. Szczegóły znajdziecie na nasz stronie w zakładce Zapisy.

Traktujemy to rozwiązanie „ad experimentum”. Chcemy zobaczyć, czy rozwiązanie to sprawdzi się i będzie pomocne dla uczestników odosobnień (tzw. „wyjście w Polskę”). Ponadto jesteśmy przekonani, że zebrane doświadczenie pomoże nam w organizacji sesji medytacyjnych, w różnych wariantach w przyszłości.

Zmniejszenie liczby sesji w klasztorze w Lubiniu, ma również związek ze zmianą (po 18 latach) osoby przeora i wyborami nowego przeora w klasztorze, który będzie potrzebował czasu i przestrzeni, by właściwie podejść do prowadzenia wspólnoty benedyktyńskiej i jej dzieła, jakim jest Ośrodek Medytacji Chrześcijańskiej.

Ufamy, że nowe rozwiązanie, jakie zaproponowaliśmy w 2024 r. przyjmiecie ze zrozumieniem.

Serdeczności,

Dariusz Hybel

o. Maksymilan Nawara OSB

Secured By miniOrange