Skocz do:
Aktualności /

Noworoczne medytacje w intencji pokoju i zgody na całym świecie

Z wielką radością zapraszamy 1 stycznia 2024 roku na medytacje, które rozpoczną nasz kolejny, wspólny rok. Następne odbędą się 15 stycznia, niezmiennie o godz. 19.30.

„Wszystkim mężczyznom i kobietom dobrej woli,

życzę budowania dzień po dniu,

jako rzemieślnikom pokoju,

dobrego roku!”

Papież Franciszek

Rozpoczynamy czwarty rok naszego wspólnego siedzenia w intencji pokoju i zgody na całym świecie. Kolejne wojny i konflikty zbrojne, smucą, ale także nieustająco utwierdzają nas, że nasza praktyka, modlitwa jest niejednokrotnie jedyną rzeczą, którą możemy podarować w tej intencji.

Słowa nie są nam potrzebne, siądźmy w ciszy, bo wierzymy, że nie tylko działaniem możemy coś zmienić, bo wierzymy jak ojciec Maksymilian, że „siedzenie w intencji pokoju i zgody ma siłę wewnętrzną”. Nie ustawajmy zatem w naszych modlitwach w intencji pokoju na ziemi, o pokój wśród nas, u naszych sąsiadów. Siądźmy kolejny raz w intencji pokoju dla naszych sióstr i braci w Ukrainie, w Izraelu i Palestynie, w Nigerii, Senegalu i w każdym zakątku świata, gdzie toczą się zbrojne konflikty.

Medytujemy w każdy pierwszy i trzeci poniedziałek miesiąca. Kolejne, najbliższe daty medytacji:

15 stycznia

5 lutego

19 lutego

Medytujemy w godzinach 19.30-20.00 i łączymy się za pośrednictwem platformy zoom. Zachęcamy gorąco Wszystkich do siedzenia z włączoną kamerą. 

Link: https://us02web.zoom.us/j/82691660636?pwd=Ym0rWm52bmk1RExaOEFyZjMrREV4Zz09

Identyfikator spotkania: 826 9166 0636

Kod dostępu: zgoda

Lubińska Wspólnota Grup Medytacyjnych i Sangha Kannon

Secured By miniOrange