Skocz do:
Aktualności /

Rocznicowe medytacje w intencji pokoju i zgody

Serdecznie zapraszamy do 26. wspólnej medytacji, która będzie miała miejsce 6 grudnia 2021 r. o godz.19.30.

Na stronie zaprzyjaźnionej Sanghi Zen Kannon, współorganizatora naszych medytacji, możemy przeczytać:

Modlitwa o pokój jest więc modlitwą za nas samych, byśmy potrafili nie wymierzać miecza w siebie, byśmy nie zabijali tego, co w nas pełne, całkowite, doskonałe. I – można powiedzieć – to najszerszy i najpełniejszy wymiar walki o pokój. Reszta jest tylko konsekwencją”.

Najbliższe, rocznicowe spotkanie będzie nie tylko okazją do wspólnej medytacji, ale także stanie się przestrzenią do podzielenia się z innymi słowem, myślą, komentarzem na temat swojego doświadczenia uczestnictwa w medytacjach. Swoje słowa skierują do nas także o.Maksymilian Nawara oraz mistrz zen Mikołaj Uji Markiewicz.

Siądźmy zatem kolejny raz, bez względu na nasze pochodzenie, wyznanie w intencji zgody i pokoju na całym świecie. Siądźmy, bo wierzymy, że nie tylko działaniem możemy coś zmienić, bo wierzymy jak ojciec Maksymilian, że „siedzenie w intencji pokoju i zgody ma siłę wewnętrzną”.

Medytacje poza intencją pokoju i zgody, mają także na celu stworzenie przestrzeni i nowych możliwości dla praktyki budującej wspólnotę, zwłaszcza w czasie izolacji.

Medytujemy w każdy pierwszy i trzeci poniedziałek miesiąca. Najbliższe daty medytacji:

6 grudnia

20 grudnia

3 stycznia 2022

17 stycznia

Medytujemy w godzinach 19.30-20.00 i łączymy się za pośrednictwem platformy zoom. Zachęcamy gorąco Wszystkich do siedzenia z włączoną kamerą. 

Lubińska Wspólnota Grup Medytacyjnych i Sangha Kannon