Skocz do:
Aktualności /

16. ponadwyznaniowe medytacje w intencji pokoju i zgody

Zapraszamy gorąco do pierwszych w lipcu medytacji, które odbędą się w najbliższy poniedziałek, 5 lipca 2021 r. o godz.19.30.

Thomas Merton kiedyś napisał:

„Modlitwa i ofiarność muszą zostać użyte jako najbardziej efektywna broń duchowa w wojnie przeciwko wojnie i, jak każda broń, muszą być użyte w określonym celu, nie tylko z niejasną aspiracją do pokoju i bezpieczeństwa, ale przeciwko przemocy i wojnie. Wynika z tego, że w relacjach z innymi ludźmi powinniśmy pragnąć powstrzymać własny instynkt przemocy i agresji. Być może nigdy nie osiągniemy sukcesu w tej kampanii, ale bez względu na to, obowiązek jest oczywisty. Jest to wielkie chrześcijańskie zadanie naszych czasów. Wszystko inne ma znaczenie drugorzędne, gdyż od tego właśnie zadania zależy przetrwanie ludzkości”
(T.Merton, Pasja pokoju. Eseje zaangażowane, Kraków 2004)

Zatem siądźmy wspólnie w tym duchu…

Medytacje poza intencją pokoju i zgody, mają także na celu stworzenie przestrzeni i nowych możliwości dla praktyki budującej wspólnotę, zwłaszcza w czasie izolacji.

W związku z możliwością spotykania się na żywo, zachęcamy do łączenia się z nami na medytacjach online nie tylko indywidualnie, ale także grupowo, w Waszych wspólnotach.

Kontynuujemy w każdy pierwszy i trzeci poniedziałek miesiąca. Najbliższe daty medytacji to:

5 lipca

19 lipca

2 sierpnia

16 sierpnia

Medytujemy w godzinach 19.30-20.00 i łączymy się za pośrednictwem platformy zoom. Zachęcamy gorąco Wszystkich do siedzenia z włączoną kamerą. 

Aktualny (do odwołania) link do medytacji: TUTAJ.

Meeting ID/Identyfikator spotkania: 867 9963 0760 

Passcode/Kod dostępu: Medytacja

Lubińska Wspólnota Grup Medytacyjnych i Sangha Kannon

Secured By miniOrange