Skocz do:
Aktualności /

15. ponadwyznaniowe medytacje w intencji pokoju i zgody

Zapraszamy gorąco już 15. raz do medytacji, która odbędzie się w najbliższy poniedziałek, 21 czerwca 2021 r. o godz.19.30.

Ojciec Maksymilian opowiedział w następujących słowach o siedzeniu w ciszy, w intencji pokoju i zgody „jest to jakaś niewidzialna przestrzeń nadprzyrodzona, do której nas wzywa Bóg, żeby On mógł sam działać. To nie jest tak, że my działamy, to On sam działa w nas. A możemy mieć kontakt z tym działaniem Bożym, tylko wtedy kiedy sami odchodzimy na miejsce osobne”.

Wieloletnia przyjaźń Ośrodka Medytacji Chrześcijańskiej w Lubiniu z Sanghą Kannon zaowocowała w listopadzie zeszłego roku inicjatywą wspólnych medytacji w ponadwyznaniowym duchu. Dwa razy w miesiącu kilkadziesiąt osób z różnych wyznań, o różnych poglądach medytuje wspólnie w intencji pokoju i zgody na całym świecie. Ostatnio szczególnie ważny stał się dla nas temat wojny w sąsiedniej Ukrainie, gdzie przebywa ojciec Maksymilian, tworząc nowy klasztor we Lwowie-Sołonce.

Medytacje poza intencją pokoju i zgody, mają także na celu stworzenie przestrzeni i nowych możliwości dla praktyki budującej wspólnotę, zwłaszcza w czasie izolacji.

W związku z możliwością spotykania się na żywo, zachęcamy do łączenia się z nami na medytacjach online nie tylko indywidualnie, ale także grupowo, w Waszych wspólnotach.

Kontynuujemy w każdy pierwszy i trzeci poniedziałek miesiąca. Najbliższe daty medytacji to:

21 czerwca

5 lipca

19 lipca

2 sierpnia

16 sierpnia

Medytujemy w godzinach 19.30-20.00 i łączymy się za pośrednictwem platformy zoom. Zachęcamy gorąco Wszystkich do siedzenia z włączoną kamerą. 

Aktualny (do odwołania) link do medytacji: TUTAJ.

Meeting ID/Identyfikator spotkania: 867 9963 0760 

Passcode/Kod dostępu: Medytacja

Lubińska Wspólnota Grup Medytacyjnych i Sangha Kannon

Secured By miniOrange