Skocz do:
Aktualności /

Medytacja chrześcijańska dla poszukujących

Serdecznie zapraszamy do Wierchomli Małej na spotkanie z medytacją chrześcijańską, które poprowadzi Dariusz Hybel w dniach 25 – 29 października 2023.

List Dariusza Hybla

Żyjemy w czasach poważnych przemian duchowych. Niektórzy uważają, że nastała ciemna noc chrześcijaństwa, a Kościoła katolickiego w szczególności. Kryzys, przełom, niewiadoma, niepewność, poszukiwania…

Mnóstwo ludzi nie chce mieć nic wspólnego z formalną religią i jej przedstawicielami – księżmi czy zakonnikami. Czy kogoś to jeszcze dziwi, biorąc pod uwagę upadek autorytetu Kościoła? Są tacy, którzy trwają przy chrześcijaństwie, a medytacja im w tym pomaga. Niektórzy poluźnili swoje związki z katolicyzmem. Jeszcze inni sprywatyzowali religię. Są wreszcie tacy, którzy zadeklarowali swój ateizm.

Jednocześnie wielu tych wrażliwych ludzi prowadzi życie duchowe i poszukuje swojej drogi do Boga – Sacrum. Wiem o tym doskonale prowadząc od kilkunastu lat sesje medytacyjne w Ośrodku Medytacji Chrześcijańskiej w Lubiniu.

Z myślą o ludziach, którzy znajdują się na granicach (na granicach jest przecież ciekawie!) przygotowałem w ubiegłym roku „Medytację chrześcijańską dla poszukujących” w Wierchomli Małej (Beskid Sądecki). Uczestnicy tamtego spotkania zachęcili mnie, bym także w tym roku poprowadził podobne wydarzenie.

Mam niezachwiane przekonanie, że medytacja chrześcijańska może być uniwersalną pomocą w rozwoju duchowym – na całe życie. Zwłaszcza, gdy spojrzy się na nią, jako własną drogę do Boga, drogę przemiany, ukazującą mnóstwo wartości i znaczeń.

Dlatego zapraszam wszystkich poszukujących, znajdujących się na duchowych granicach, tęskniących za Sacrum, nie znających tradycji medytacji chrześcijańskiej, zagubionych i zniechęconych religijną rutyną i formalizmem, ateistów, którym sprawy duchowe nie dają spokoju…

To dla was zostało przygotowane wyjątkowe wydarzenie „Medytacja chrześcijańska dla poszukujących”, w Wierchomli Małej w dn. 25 – 29 października 2023 (środa – niedziela). Sesja będzie zakorzeniona w tradycji lubińskiej, która jest przez nas pielęgnowana od 35 lat. Ale jednocześnie spotkanie w Wierchomli będzie miało swoje własne, unikalne elementy.

Sesja jest oczywiście wydarzeniem otwartym. Do udział w niej zaproszone są również osoby, które doświadczyły medytacji w lubińskim stylu – znają jej smak i ponadczasową wartość. Nasza wspólna praktyka odbędzie się wśród naturalnego, sakralnego piękna gór – w obliczu Tego, Który Jest, „bo w Nim żyjemy, poruszmy się, jesteśmy” (Dz 17, 28).

Wszelkie potrzebne informacje i zapisy na sesję: „Medytacja chrześcijańska dla poszukujących” (25 – 29 października 2023) w Wierchomli Małej znajdują się na stronie: www.medyteos.pl

Bardzo proszę poinformujcie te osoby wokół Was, którym udział w sesji medytacyjnej może pomóc.

Do zobaczenia na wszystkich salach medytacyjnych świata! Serdeczności!

Dariusz Hybel


            
Secured By miniOrange