Skocz do:
Aktualności /

Czerwcowe medytacje w intencji pokoju i zgody na całym świecie

Zapraszamy serdecznie do wspólnej medytacji w poniedziałki: 3 i 17 czerwca o godz. 19.30.

Wszyscy odczuwamy ból wojen. Wiecie, że od zakończenia II wojny światowej wojny toczyły się w różnych częściach świata. Kiedy pozostają daleko, możemy nie odczuwać ich mocno. Są dwie bardzo bliskie, które sprawiają, że reagujemy: Ukraina i Ziemia Święta. To, co dzieje się w Ziemi Świętej, jest trudne. Bardzo trudne. Naród palestyński i naród izraelski mają prawo do pokoju, mają prawo do życia w pokoju: te dwa braterskie narody. Módlmy się o pokój w Ziemi Świętej. Módlmy się, aby różnice zostały rozwiązane poprzez dialog i negocjacje, a nie poprzez górę zabitych po obu stronach. Proszę, módlmy się o pokój w Ziemi Świętej

Papież Franciszek

Minęły dwa lata od rozpoczęcia wojny w Ukrainie. W tym czasie pojawiły się kolejne wojny i konflikty zbrojne, które smucą, ale także nieustająco utwierdzają nas, że nasza praktyka, modlitwa jest niejednokrotnie jedyną rzeczą, którą możemy podarować w tej intencji. Słowa nie są nam potrzebne, siądźmy w ciszy, bo wierzymy, że nie tylko działaniem możemy coś zmienić, bo wierzymy jak ojciec Maksymilian, że „siedzenie w intencji pokoju i zgody ma siłę wewnętrzną”. Nie ustawajmy zatem w naszych modlitwach w intencji pokoju na ziemi, o pokój wśród nas, u naszych sąsiadów. Siądźmy kolejny raz w intencji pokoju dla naszych sióstr i braci w Ukrainie, w Izraelu i Palestynie, w Nigerii, Senegalu i w każdym zakątku świata, gdzie toczą się zbrojne konflikty.

Medytujemy w każdy pierwszy i trzeci poniedziałek miesiąca. Kolejne, najbliższe daty medytacj

3 czerwca

17 czerwca

1 lipca

15 lipca

Medytujemy w godzinach 19.30-20.00 i łączymy się za pośrednictwem platformy zoom. Zachęcamy gorąco Wszystkich do siedzenia z włączoną kamerą. 

Link: https://us02web.zoom.us/j/82691660636?pwd=Ym0rWm52bmk1RExaOEFyZjMrREV4Zz09

Identyfikator spotkania: 826 9166 0636

Kod dostępu: zgoda

Lubińska Wspólnota Grup Medytacyjnych i Sangha Kannon

Secured By miniOrange