Skocz do:
Aktualności /

25. ponadwyznaniowe medytacje w intencji pokoju i zgody

Zapraszamy już po raz 25. do medytacji, które będą miały miejsce 15 listopada 2021 r. o godz.19.30.

Mija rok od kiedy zaczęliśmy wspólnie spotykać się w ponadwyznaniowej medytacji w intencji pokoju i zgody, zainicjowanej przez Sanghę Kannon i Lubińską Wspólnotę Grup Medytacyjnych. Nasza intencja przez ten rok odnosiła się do wielu spraw, które nas wszystkich zaskakiwały i niestety często zasmucały ... Medytowaliśmy o pokój i zgodę w naszym kraju, w Ukrainie, gdzie nadal mówi się o trwającej z Rosją wojnie, a ostatnio w intencji sytuacji na granicy polsko-białoruskiej. Tematy się zmieniały, intencja pozostała ta sama: pokój i zgoda... 
Rok temu ojciec Maksymilian Nawara powiedział na temat inicjatywy, że "siedzenie w ciszy, w intencji pokoju i zgody ma siłę wewnętrzną, siłę harmonizującą. Poza tym jest wejściem w pewien duchowy krwiobieg, który jest poza nami. To jest wejście w inny ład“. Z kolei Mikołaj Uji Markiewicz, mistrz zen z Sanghi Kannon podkreślił, że w ostatnim czasie ” tyle murów postawiliśmy, tyle granic, tyle jakiś fikcyjnych podziałów, że to jest bardzo ważne, żeby pokazywać, że są takie inicjatywy, że jesteśmy ponad tym”.

Siądźmy zatem kolejny raz, bez względu na nasze pochodzenie, wyznanie w intencji zgody i pokoju na całym świecie. Siądźmy, bo wierzymy, że nie tylko działaniem możemy coś zmienić, bo wierzymy jak ojciec Maksymilian, że „siedzenie w intencji pokoju i zgody ma siłę wewnętrzną”.

Medytacje poza intencją pokoju i zgody, mają także na celu stworzenie przestrzeni i nowych możliwości dla praktyki budującej wspólnotę, zwłaszcza w czasie izolacji.

Medytujemy w każdy pierwszy i trzeci poniedziałek miesiąca. Najbliższe daty medytacji:

15 listopada

6 grudnia

20 grudnia

Medytujemy w godzinach 19.30-20.00 i łączymy się za pośrednictwem platformy zoom. Zachęcamy gorąco Wszystkich do siedzenia z włączoną kamerą. 

Lubińska Wspólnota Grup Medytacyjnych i Sangha Kannon