Skocz do:
Aktualności /

24. ponadwyznaniowe medytacje w intencji pokoju i zgody

W najbliższy poniedziałek, 18 października 2021 r. o godz.19.30, zapraszamy do kolejnych tej jesieni medytacji.

Papież Franciszek napisał w swojej książce "Pokój na ziemi. Braterstwo jest możliwe" następująca słowa:
"Kiedy jest wojna, nawet jeśli nie ma wpływu na nasz kraj, nigdy nie możemy być spokojni. W globalnym świecie wszystko jest komunikatem i w pewien sposób wszystko nas dotyczy. Nie możemy spokojnie tolerować wojen, które się toczą jakby to było nieuniknione.  To byłoby stępienie sumienia! Niestety jednak tak się dzieje, zwłaszcza w krajach nie dotkniętych konfliktami, a jedynie pewnymi konsekwencjami, takimi jak przybycie uchodźców. To są świadkowie wojny, smutni „ambasadorzy” niesłyszanej prośby o pokój. Sprawiają, że czujemy na własnej skórze, jak nieludzka jest wojna. Posłuchajmy ich bolesnej lekcji życia! Przyjmowanie uchodźców to także sposób na ograniczenie cierpień wojennych i działanie na rzecz pokoju". 


Niech słowa Papieża uwrażliwią nasze serca na sytuację na granicy polsko-białoruskiej, sytuację  owych "ambasadorów" prośby o pokój. Siądźmy po raz kolejny w intencji pokoju, w intencji uchodźców i uchodźczyń tam, ale i wszędzie gdzie dzieje się przemoc wobec drugiego człowieka.

Bez względu na nasze pochodzenie, wyznanie, siądźmy w intencji zgody i pokoju na całym świecie. Ojciec Maksymilian Nawara OSB ujął to w słowa: najbardziej neutralną formą spotkania, które nie wchodzi w przestrzeń wierzeń i praktyk jest medytacja w ciszy, gdzie możemy wszyscy spotkać się w wolności, jednocześnie zachowując swoją odrębność. Medytacje poza intencją pokoju i zgody, mają także na celu stworzenie przestrzeni i nowych możliwości dla praktyki budującej wspólnotę, zwłaszcza w czasie izolacji.

W związku z możliwością spotykania się na żywo, zachęcamy do łączenia się z nami na medytacjach online nie tylko indywidualnie, ale także grupowo, w Waszych wspólnotach.

18 października

1 listopada

15 listopada

Medytujemy w godzinach 19.30-20.00 i łączymy się za pośrednictwem platformy zoom. Zachęcamy gorąco Wszystkich do siedzenia z włączoną kamerą. 

Lubińska Wspólnota Grup Medytacyjnych i Sangha Kannon

_______________________________________________
Na zdjęciu praca Ai Weiwei, Odyssey tile (2021)