Skocz do:
Aktualności /

22. ponadwyznaniowe medytacje w intencji pokoju i zgody

W najbliższy poniedziałek, 4 października 2021 r. o godz.19.30, zapraszamy do pierwszych tej jesieni medytacji.

Thomas Merton pisał w Pasji pokoju, że „prawdziwy sens oporu bez stosowania przemocy jest taki, że osoba, która go praktykuje, musi poświęcić się nie obronie własnych interesów czy interesów określonej grupy: musi stanąć w obronie obiektywnej prawdy, dobra i nade wszystko człowieka„. Włączając w ideę Mertona naszą praktykę medytacyjną, siądźmy w najbliższy poniedziałek w intencji pokoju i zgody na granicy polsko-białoruskiej, w intencji uchodźców i uchodźczyń tam, ale i wszędzie gdzie dzieje się przemoc wobec drugiego człowieka.

Bez względu na nasze pochodzenie, wyznanie, siądźmy w intencji zgody i pokoju na całym świecie. Ojciec Maksymilian Nawara OSB ujął to w słowa: najbardziej neutralną formą spotkania, które nie wchodzi w przestrzeń wierzeń i praktyk jest medytacja w ciszy, gdzie możemy wszyscy spotkać się w wolności, jednocześnie zachowując swoją odrębność. Medytacje poza intencją pokoju i zgody, mają także na celu stworzenie przestrzeni i nowych możliwości dla praktyki budującej wspólnotę, zwłaszcza w czasie izolacji.

W związku z możliwością spotykania się na żywo, zachęcamy do łączenia się z nami na medytacjach online nie tylko indywidualnie, ale także grupowo, w Waszych wspólnotach.

4 października

18 października

1 listopada

15 listopada

Medytujemy w godzinach 19.30-20.00 i łączymy się za pośrednictwem platformy zoom. Zachęcamy gorąco Wszystkich do siedzenia z włączoną kamerą. 

Aktualny (do odwołania) link do medytacji: TUTAJ.

Meeting ID/Identyfikator spotkania: 867 9963 0760 

Passcode/Kod dostępu: Medytacja

Lubińska Wspólnota Grup Medytacyjnych i Sangha Kannon