Skocz do:
Aktualności /

18. ponadwyznaniowe medytacje w intencji pokoju i zgody

Zapraszamy gorąco do pierwszych w sierpniu medytacji, które odbędą się w najbliższy poniedziałek, 2 sierpnia 2021 r. o godz.19.30.

Ojciec Jan Bereza OSB powiedział kiedyś, że „pokój rozprzestrzenia się jak światło, nie możemy go posiadać czy dać, ale możemy nim żyć i promieniować, jedynie w ten sposób „zarazimy” świat pokojem„. Powoływał się także na słowa żyjącego na pustyni w Egipcie w IV wieku abby Mojżesza :

„Żadnemu człowiekowi nie czyń nic złego ani w sercu nie myśl źle o nikim. Nie gardź takim, który źle postępuje, ale się też i nie daj pociągnąć takiemu, co krzywdzi bliźniego, ani się nie raduj z tym, który zło wyrządza. Nie obmawiaj nikogo, ale mów: Bóg widzi wszystko. Z żadnym człowiekiem nie trwaj w waśni ani nie przechowuj wrogości w sercu, ale też nie miej nienawiści dla takiego, który żywi wrogość dla bliźniego… Na tym polega pokój”

Intencja zgody i pokoju , jak podkreśla ojciec Maksymilian, jest uniwersalna, bo dotyka wszystkich, niezależnie od wyznania. Najbardziej neutralną formą spotkania, które nie wchodzi w przestrzeń wierzeń i praktyk jest medytacja w ciszy, gdzie możemy wszyscy spotkać się w wolności, jednocześnie zachowując swoją odrębność. Medytacje poza intencją pokoju i zgody, mają także na celu stworzenie przestrzeni i nowych możliwości dla praktyki budującej wspólnotę, zwłaszcza w czasie izolacji.

W związku z możliwością spotykania się na żywo, zachęcamy do łączenia się z nami na medytacjach online nie tylko indywidualnie, ale także grupowo, w Waszych wspólnotach.

Kontynuujemy w każdy pierwszy i trzeci poniedziałek miesiąca. Najbliższe daty medytacji to:

2 sierpnia

16 sierpnia

6 wrzesnia

20 września

Medytujemy w godzinach 19.30-20.00 i łączymy się za pośrednictwem platformy zoom. Zachęcamy gorąco Wszystkich do siedzenia z włączoną kamerą. 

Aktualny (do odwołania) link do medytacji: TUTAJ.

Meeting ID/Identyfikator spotkania: 867 9963 0760 

Passcode/Kod dostępu: Medytacja

Lubińska Wspólnota Grup Medytacyjnych i Sangha Kannon