Skocz do:
Aktualności /

13. medytacje w intencji pokoju i zgody

Zapraszamy gorąco do kolejnej już medytacji, która odbędzie się w najbliższy poniedziałek, 17 maja 2021 r. o godz.19.30.

„Błogosławieni, którzy zabiegają o pokój, albowiem będą nazwani synami Boga.”

MAT. 5,9

Od kiedy o.Maksymilian przebywa w Ukrainie, szczególnie bliska stała nam się kwestia pokoju właśnie w tej części świata. Tam, gdzie ludzie żyją w lęku i świadomości wojny, modlitwa o pokój i zgodę jest szczególnie potrzebna. Podczas ostatnich medytacji o.Maksymilian i Mikołaj Uji Markiewicz podkreślili, że „najważniejsze, co teraz możemy zrobić, to medytować w ich intencji”.

Stąd zadedykujemy najbliższe medytacje w intencji pokoju w Ukrainie oraz wspierajmy tamtejsze nowe dzieło benedyktyńskie. Więcej o nowym klasztorze benedyktyńskim we Lwowie: http://www.benedyktyni.net/aktualnosci/wydarzenia/70938/nowy-klasztor-we-lwowie-wesprzyj-poczatki#1

Zainicjowane w zeszłym roku przez Lubińską Wspólnotę Grup Medytacyjnych i Sanghę Kannon wspólne medytacje, poza intencją pokoju i zgody, mają także na celu stworzenie przestrzeni i nowych możliwości dla praktyki budującej wspólnotę, zwłaszcza w czasie izolacji.

Kontynuujemy w każdy pierwszy i trzeci poniedziałek miesiąca. Najbliższe daty medytacji to:

17 maja

7 czerwca

21 czerwca

5 lipca

19 lipca

Medytujemy w godzinach 19.30-20.00 i łączymy się za pośrednictwem platformy zoom. Zachęcamy gorąco Wszystkich do siedzenia z włączoną kamerą. 

Aktualny (do odwołania) link do medytacji: TUTAJ.

Meeting ID/Identyfikator spotkania: 867 9963 0760 

Passcode/Kod dostępu: Medytacja

Lubińska Wspólnota Grup Medytacyjnych i Sangha Kannon