Skocz do:
Aktualności /

Medytacja chrześcijańska dla poszukujących

Serdecznie zapraszamy do Wierchomli Małej na spotkanie z medytacją chrześcijańską, które poprowadzi Dariusz Hybel w dniach 18 – 22 maja 2022 r.

Kiedy w sierpniu 2021 r. przedstawiałem medytację chrześcijańską na największym w Polsce festiwalu jogi w Wierchomli Małej (Beskid Sądecki), nie przypuszczałem, że sprawa będzie miała ciąg dalszy.

Na festiwalu tym spotkałem ludzi autentycznie zainteresowanych medytacją, szukających swojej duchowej drogi. Sporo osób było zdziwionych, że istnieje coś takiego jak medytacja chrześcijańska. Byli też tacy, co słyszeli o ośrodku w Lubiniu.

Wielu z nich nie przyjedzie jednak do katolickiego klasztoru ani nie będzie szukało kontaktu z księżmi. Autorytet Kościoła katolickiego dla ogromnej rzeszy ludzi jest dziś… żaden. I jest to doskonale zrozumiałe. O powodach tej sytuacji szkoda już pisać.

Są również ludzie ze środowiska medytacji chrześcijańskiej, którzy rozstali się ze strukturami Kościoła albo pozostają na Jego obrzeżach. Prowadzą życie duchowe, ale coś w nich pękło, jeśli chodzi o formalne związki z religią.

Pomyślałem więc o ludziach z pogranicza – poszukujących swojej drogi duchowej, tęskniących za Bogiem i Sacrum, nie znających tradycji medytacji chrześcijańskiej, znużonych formalizmem religijnym, trzymających się „koniuszkami palców” ławki w kościele, by z niego nie wyjść, także o ateistach zainteresowanych duchowością…

To dla nich stworzone zostało specjalne wydarzenie „Medytacja chrześcijańska dla poszukujących”, w Wierchomli Małej. Choć sesja zakorzeniona jest w tradycji lubińskiej, to jednak będzie inna…

Oczywiście, do udziału w tym wydarzeniu zaproszone są również osoby z naszej lubińskiej rodziny medytacyjnej. Jestem przekonany, że będzie to owocne doświadczenie – choć w innym, świeckim miejscu, to przecież pięknym sakralnością natury i wspólnej praktyki w obliczu Tego, Który Jest i wszystko przenika.

Do zobaczenia na wszystkich salach medytacyjnych świata!

Serdeczności!

Dariusz Hybel

Wszelkie potrzebne informacje i zapisy na sesję: „Medytacja chrześcijańska dla poszukujących” (18 - 22 maja 2022) w Wierchomli Małej znajdują się na stronie: www.medyteos.pl .Jeśli znacie osoby, które Waszym zdaniem mogą być zainteresowane wydarzeniem, przekierujcie informację.