Skocz do:
Aktualności /

List od Ośrodka

Drodzy lubińscy Przyjaciele,


Miło nam poinformować, że remonty w Domu Gości oraz na sali medytacyjnej zostały zakończone.

Od 17 czerwca z pobytu w naszym klasztorze mogą korzystać goście indywidualni, a od najbliższego weekendu z radością oczekujemy na przyjazd grup medytacyjnych.

Trwający nadal stan epidemii i ryzyko zakażenia oraz wynikające z nich ograniczenia zmuszają nas do zmiany przyjętego wcześniej harmonogramu i zasad organizacji sesji medytacyjnych. 

W związku z tym, zostają odwołane sesje medytacyjne zaplanowane na dotychczasowych zasadach w czerwcu i w lipcu. 

Wychodząc jednak naprzeciw licznie zgłaszanym przez Was potrzebom fizycznego uczestnictwa w sesjach medytacyjnych w Opactwie w Lubiniu, w poszanowaniu przepisów obowiązujących w stanie epidemii oraz w trosce o zdrowie braci i uczestników sesji, podjęliśmy decyzję o organizacji sesji w najbliższych miesiącach na nowych zasadach i warunkach.

Biorąc pod uwagę zalecenia i rekomendacje, mające na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-Cov-2 oraz wynikające z nich możliwości bezpiecznego przebywania uczestników sesji w Domu Gości, na sali medytacyjnej i w refektarzu oraz korzystania z łazienek i toalet, w pokojach będzie mogła być zakwaterowana tylko jedna osoba lub małżeństwo, co oznacza, że w sesji medytacyjnej będzie mogło wziąć udział maksymalnie 11 osób. W związku z tym, chcąc zapewnić uczestnictwo w sesjach medytacyjnych jak największej ilości osób, w czerwcu i lipcu obędzie się 5 sesji medytacyjnych otwartych dla wszystkich.

Grafik sesji medytacyjnych na czerwiec i lipiec wraz z terminami zapisów znajduje się tutaj. Zasady zapisów się nie zmieniają.

W czasie sesji medytacyjnych będą obowiązywały dodatkowe zasady, wynikające z troski o bezpieczeństwo i komfort pobytu uczestników oraz z potrzeby ograniczenia ryzyka zakażenia.

W sesji będą mogły uczestniczyć wyłącznie osoby zdrowe, bez widocznych objawów choroby, które wcześniej zobowiążą się do przestrzegania dodatkowych zasad.

Zasady bezpieczeństwa i zapobiegania zakażeniu wirusem SARS-Cov-2 zostaną udostępnione na stronie Ośrodka, na grupie na facebook’u i przesłane każdemu uczestnikowi wraz z potwierdzeniem uczestnictwa w sesji.

Decyzje co do zasad i terminów sesji medytacyjnych w kolejnych miesiącach roku zostaną podjęte później, w zależności od rozwoju sytuacji, o czym na bieżąco będziemy informować. W związku z powyższym odwołujemy zapisy zaplanowane na 1 i 2 czerwca odpowiednio na sesje w sierpniu i we wrześniu.

Mamy nadzieję, że przyjęty plan działania na najbliższe miesiące spotka się z Waszym zrozumieniem i z przychylnością.

Pozdrawiamy serdecznie,

Ośrodek Medytacji Chrześcijańskiej w Lubiniu