Skocz do:
Aktualności /

Badania

Ks. dr Stanisław Radoń od wielu lat zajmuje się naukowo i praktycznie medytacją. Obecnie prowadzi badania psychologiczne – porównawcze różnych form medytacji.

 

 

Bezpośrednim celem tych badań jest sprawdzenie, jakie są odmienne (specyfika), a może wspólne (rdzeń) efekty (pozytywne i negatywne) praktykowania różnych technik i tradycji medytacyjnych. Pośrednim celem jest poznanie kluczowych mechanizmów różnych technik i tradycji medytacyjnych oraz poznanie błędów, jakie popełnia się podczas praktykowania każdego typu technik medytacyjnych. Dodatkowo chodzi także, o obronę medytacji chrześcijańskiej przed stawianymi jej zarzutami.

 

Zwracamy się z prośbą do wszystkich chętnych, aby wzięli w nich udział – dotychczas w badaniach wzięła udział niewielka grupa osób  praktykujących medytację chrześcijańską.

 

Badania oparte są o ankietę, którą można wypełniać online: http://www.ipri.pl/badania-naukowe/  Szczególnie ważne są zestawy 1. i 3., ale wypełnienie wszystkich czterech jest mile widziane.

 

Ksiądz Stanisław zapewnia, że jako rekompensatę za wysiłek włożony w wypełnienie formularzy, prześle zainteresowanym interpretację na podany email. Interpretacje są uproszczone, generowane przez specjalnie skonstruowany do tego celu automat.

 

Jeśli ktoś chce pozostać całkowicie anonimowy niech poda  wymyślony email (nie dostanie jednak interpretacji).